Четвер, 2024-05-02, 17:49:09
Головна » 2012 » Лютий » 26 » Киселівські вечорниці
Киселівські вечорниці

«Киселівські вечорниці»

Одним із завдань дошкільної освіти є виховання у дітей любові до України, шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, рідної мови, національних цінностей українського народу. Успішного резуль-тату можна досягти, коли долучити до цього процесу батьків вихованців.

Вихователь групи дітей старшого дошкільного віку Нікітіна А.І. у своїй роботі  надає перевагу нетрадиційним формам. Можливо тому,  напередодні Масляної, організувала родинне свято у формі українських вечорниць. Оформлення музичної зали відображало і давнє українське подвір’я, і інтер’єр хати. Українські костюми, в яких були всі учасники дійства, також сприяли створенню відповідної атмосфери.

У ході свята діти мали можливість разом з батьками заспівати народних пісень, послухати гуморески, пограти у народні ігри, побачити інсценізації, потанцювати та пожартувати, показати знання українських народних казок. Вони почули легенду про журавлину криницю, ознайомилися з українськими народними стравами. Місцева майстриня Захарчик В.В.  продемонструвала процес створення вишивок та свої роботи, розповіла про символіку українських рушників. На завершення свята діти охоче пригостили своїх батьків пампушками, пирогами, картоплею зі шкварками, салом, варениками.

Сільський голова Москаленко В.І., який також завітав на вечорниці, відзначив, що народні традиції та звичаї – це невичерпна криниця досвіду, джерело, яке тече, всіх напуває і від цього не висихає, не міліє; а тому вони є незрівняно важливим засобом виховання наших дітей.

Світлана Воротило,

завідувач Киселівського ясел - садка